[Volunteers together ]
Згуртовані волонтери-вирішені проблеми

Головна » 2016 » Червень » 16 » В Ужгороді розповідали про документування воєнних злочинів
20:25
В Ужгороді розповідали про документування воєнних злочинів

На семінарі з документування громадяни України ВПО жартуючи потішились з перемоги Словаччини над Росією, а в обговоренні виразили рішучість у фіксації воєнних злочинів.

15 червня у приміщені ГО «Справа Кольпінга в Україні» відбувся семінар «Порівняльний аналіз військових подій на Балканах та в Україні. Правовий захист» для внутрішньо переміщених осіб та журналістів. Захід стосувався подій на Сході України.

«Паралелі Балкани – Україна, можна роздивлятись під лупою, адже їх направду багато. От самі посудіть: і Україна і Хорватія – колишні комуністичні республіки. Отримали незалежність практично синхронно, хоча українцям – Крим і Донбас вдалось втримати на 20 років під мирним небом,  все рівно це дуже схожа ситуація із Сербською Краиною. Навіть назви схожі: Краина-Україна. Ця територія проголосила на віче-референдумі про свою незалежність від Хорватії, цей крок не підтримав офіційний Белград (як і офіційна Москва), хоча звичайно ж керував ходом подій. Приємно усвідомлювати й те, що хорвати перемогли сепаратистів, як переможемо і ми» – заявив в ході семінару лектор Української Гельсінської спілки з прав людини,  Гайдук Андрій.

Директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Давиденко Михайло  проінформував про діяльність центру та  права внутрiшньо перемiщених осiб зокрема і на безоплатну правову допомогу.

«Проблема документування воєнних злочинів – це проблема навіть не державного значення, це проблема загальнолюдського масштабу. Я нагадую що подібні злочини не мають строку давності, й тому перемішеним особам та учасникам бойових дій , в першу чергу слід задокументувати свої свідчення. Солідарність яку проявили боснійці та хорвати у документуванні злочинів проти людства, слід продемонструвати й нам – українцям. За цю війну винні понесуть відповідальність, нехай через 5-10-20 років, але винні будуть покарані. Це праця не для нас, а для майбутнього покоління, вони мають знати правду!» –  заявив координатор УГСПЛ в м. Ужгород , Кондратюк Борис.

Учасники ГО «Закарпатська громада» закликають усіх внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО, які відчувають такий обов’язок задокументувати свідчення та  звертатись за телефоном 063 824 30 30.

Зустріч відбулась за сприяння ГО «Справа Кольпінга в Україні», ГО «Закарпаття–Донбас».

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

 

Прес-служба ГО «Закарпатська громада»

Переглядів: 875 | Додав: Boris | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar