[Volunteers together ]
Згуртовані волонтери-вирішені проблеми

Головна » 2016 » Липень » 9 » Діяльність УГСПЛ в Закарпатті за перше півріччя 2016 (презентація)
17:06
Діяльність УГСПЛ в Закарпатті за перше півріччя 2016 (презентація)

Відкрита у січні цього року приймальня у місті Ужгород найбільшої асоціації правозахисних організацій України сміливо підбиває підсумки роботи за перше півріччя 2016 року.

Приймальня, яка відкрилася у нашому місті, є унікальною тому, що окрім надання безкоштовної правової допомоги, ми організовуємо інформаційно-просвітницькі заходи та кампанії спрямовані на надання звичайним громадянам базових необхідних знань у сфері прав людини.

Громадська приймальня відкрита до співпраці. Тож за півріччя діяльності громадські активісти успішно налагодили співпрацю із освітянами, бібліотекарями, органами місцевого самоврядування, журналістами. Співпраця з громадськими організаціями підсилилась ще більше і як результат можливість надання більш якісної допомоги громадянам, що звертаються.

Громадська приймальня Української гельсінської спілки з прав людини з успішними відгуками провела більше 20-ти інформаційно просвітницьких заходів спрямованих на формування і задоволення інформаційних, інтелектуальних та інших потреб населення у сфері захисту прав людини.

Серед яскравих і резонансних просвітницьких заходів слід нагадати : міжнародну документальну фотовиставку «Війна за Мир», мандрівну виставку «Кожен має право знати свої права», тези з дотримання міжнародного гуманітарного права в районах Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим, безстрокова акція «Дні громадської культури».

Окрім того було опубліковано ряд успішних статей які набули розголосу та збільшили відвідування приймальні.

Деякі публікації стосуються справ що ще перебувають у судах, але потребують медіа супроводу.

«УГСПЛ має велику методологічну базу та напрацювання у різних сферах щодо розбудови громадянського суспільства. Тож, пріоритетною в проведені інформаційних кампаній є співпраця з освітніми закладами та інститутами громадянського суспільства», – зазначив Борис Кондратюк, координатор громадської приймальні УГСПЛ в місті Ужгород.

Одним з напрямків роботи приймальні є документування злочинів серед категорій населення, які стали свідками порушень прав людини в окупованому Криму чи зоні проведення антитерористичної операції.

Так Ужгородська приймальня документує та продовжує збирати свідчення очевидців, які вимушено покинули свої домівки теперішньої зони АТО  ставши свідками порушень та учасників бойових дій.

Ужгородські представники УГСПЛ в першому півріччі брали участь у роботі конкурсної комісії  з відбору кандидатів на посади начальників/заступників начальників бюро правової допомоги. На даний час двоє правозахисників включено до робочої групи засідань Регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Закарпатській області. Ще двоє представників увійшло до робочої групи  з розробки «Стратегії інтегрованого розвитку міста Ужгород та Ужгородської громади до 2025 року».

Щодо категорій звернення до громадської приймальні слід відзначити, що найчисельнішою категорією є військовослужбовці та їх родини, наступними внутрішньо є переміщені особи, далі пенсіонери та громадські активісти. Звертаються і самотні матері, безробітні та бездомні особи, жертви насильства, засуджені та інші.

З точки зору гендерного поділу до приймальні звертається більше чоловіків, аніж жінок. В цьому випадку є два чинники які це зумовлюють – учасники бойових дій що звертаються до приймальні та більша кількість повторних консультацій для них.

Об'єктом оскарження найчастіше виступають органи місцевого самоврядування, органи соціального захисту, міністерства оборони та їх підрозділи, правоохоронні органи та інше.

Щодо суті звернень, то переважає соціальне забезпечення, далі це цивільне право,  житлове право, порушення прав споживача та  трудове право.

Найпоширенішим способом звернення є особистий прийом. Також часто це телефонні дзвінки, трохи рідше електронні звернення.

Нагадуємо: для того, аби потрапити на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні, перед тим, обов’язково записавшись за тел. - 066 585 14 75.  Графік прийому: понеділок – п’ятниця, з 10:00 до 19:00.

Електрона адреса: dopomohauzh@gmail.com

Адреса громадської приймальні УГСПЛ  в Ужгород: площа Кирила і Мефодія, 1, кабінет 52 (5 поверх ).

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

Прес-служба ГО «Закарпатська громада»

Переглядів: 1281 | Додав: Boris | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar