[Volunteers together ]
Згуртовані волонтери-вирішені проблеми

Головна » 2016 » Березень » 6 » Науково-дослідний інститут українознавства звернувся до влади Ужгорода
18:17
Науково-дослідний інститут українознавства звернувся до влади Ужгорода

4 березня “Науково-дослідний інститут українознавства” надіслав Ужгородському міському голові Андрієву Б. Є. та голові Закарпатської обласної адміністрації Москалю Г.Г. рекомендації щодо перейменування вулиць міста Ужгорода, які названі іменами осіб, причетних до встановлення радянської влади, боротьби з українською державністю, організації та здійснення голодоморів і політичних репресій та назв, що носять російський колоніальний характер.

 

Міністерство освіти і науки підтримало напрацювання робочої групи Ужгородської міської ради з питань перейменування вулиць. Також “Науково дослідний інститут українознавства” вніс пропозиції з перейменування ще двох вулиць, які підпадають під дію закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Інститут запропонував змінити назву вулиці Івана Туряниці на честь очільника Гуцульської Республіки Степана Клочурака, а вул. Краснодонців на вул. Олександра Блистіва – коменданта сотні Хустського коша. Олександр Блистів загинув у Хустській в’язниці під час окупації Карпатської України Угорськими військами.

"Засудження діянь тоталітарних  режимів, а відтак і перейменування назв вулиць, що носять відповідні імена в Україні, є послідовним кроком щодо визнання злочинів проти людства у минулому столітті", наголосив координатор Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Ужгород, Кондратюк Борис.

(для збільшення - клікніть на фото)

(для збільшення - клікніть на фото)

(для збільшення - клікніть на фото)

“Попри те що Закарпаття є найзахіднішим регіоном України процес декомунізації тут проходить вже аж надто повільно, напевно тому і з’явився казус «Ленона», Ужгород, як столиця краю, мав би задати темп цьому процесу, але на жаль ми бачимо щось зовсім інше, я б назвав це саботажем”, – зазначив Тарас Гайдук, заступник голови правління ГО “Закарпатська громада”.

За інсайдерською інформацією, 10 березня, на черговій сесії Ужгородської міської ради, колишні поплічники Януковича, планують зірвати голосування раніше вже розробленого проекту рішення, що надають нашому місту справді європейського обличчя.

Також ГО “Закарпатська громада”  очікує відповідь на запит надісланий Ужгородській міській раді з питаннями про тих депутатів, які своїми критичними зауваженнями планують змінити  внесені громадськістю пропозиції про перейменування вулиць або ж навіть зірвати голосування. Отож процес “декомунізації”  залишається під пильним оком громади.

 

Прес-служба ГО «Закарпатська громада»

Переглядів: 1226 | Додав: Boris | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar